Baseny i Sauny

Platinum Mountain

SPA & Wellness
- piękno, zdrowie i harmonia

01
spa & wellness

Na koniec dnia, czas na SPA! Po szaleństwach na stokach i turystycznych szlakach, warto uspokoić myśli i ciało. To wyjątkowo proste w eleganckiej strefie wellness, bo została ona zaprojektowana z myślą o luksusowym odpoczynku małych i dorosłych Gości.

Liczne instytucje zdrowia publicznego na całym świecie, w tym WHO i CDC, zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji” – wyjaśnił w piśmie do sanepidu dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny omawiając możliwość korzystania z basenów kąpielowych i pływackich, spa, jacuzzi, wodnych placów zabaw w dobie panującej obecnie pandemii COVID-19.
Jak podkreślił dalej, „stanowisko to jest zbieżne z wcześniejszymi danymi, dotyczącymi innych wirusów z rodziny Coronaviridae, mogących powodować infekcje u ludzi, które szerzą się drogą kropelkową oraz przez bezpośredni kontakt.


Źródło: https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10329748/otwarcie-basenow-czy-koronawirusem-mozna-zarazic-sie-w-wodzie.html

Baseny wewnętrzne

02
baseny

Relaks w strefie wellness warto zacząć od sportu! Trzy ogrzewane baseny wewnętrzne – rekreacyjny, do pływania i rodzinny – kuszą Gości przez cały rok! Rodzicom i dzieciom szczególnie spodoba się bezpieczny brodzik z gejzerami i ozonowaną wodą, która nie szczypie w oczy.

OFERTA ZABIEGOWA
DR IRENA ERIS BEAUTY PARTNER

Lekko z bąbelkami & floatingiem

03
floating

Czasem warto oderwać się od ziemi! Uda się to każdemu w strefie floatingu, wannach jacuzzi i na stanowiskach masażu powietrznego w basenie rekreacyjnym.

Floating to szczególnie polecany przez Platinum sposób ukojenia ciała i umysłu. Nieckę wypełnioną ciepłą wodą – nasyconą solą Epsom – umieściliśmy w osobnym, cichym pomieszczeniu z przygaszonym światłem. Tak powstała świątynia łagodności, w której znika dźwięk, grawitacja i myśli, a Goście czują się wolni.

Gorące sauny & lodowe schładzanie

04
sauny

Tu gra w „ciepło-zimno” dobrze wpływa na zdrowie! Wszak sztuka saunowania to stały cykl. Naprzemienne rozgrzewanie, chłodzenie i odpoczynek pobudzają i uspokajają organizm, wpływając dobroczynnie na stabilne ciśnienie, gładką skórę oraz elastyczne mięśnie i stawy.

W Platinum temperaturę relaksu podnoszą sauny Infrared, fińska, parowa i biosauna, a okazjonalne rytuały saunowe są aromatyczną ucztą, którą zapamiętacie na długo. Aby ochłodzić się w trakcie odpoczynku w saunarium, warto skorzystać z kilku garści świeżego lodu.

Dr Irena Eris Beauty Partner

05
spa

Zrelaksowane ciało można dopieścić ekskluzywnymi masażami. Najpopularniejsze z nich – ciepłymi świecami, gorącymi kamieniami oraz kompresami z arganową maską – można znaleźć w ofercie salonów Dr Irena Eris Beauty Parter.

W menu zabiegów SPA znajdują się także oczyszczanie, nawilżanie i regeneracja skóry twarzy, ciała, stóp i dłoni. Na specjalne zabiegi mogą liczyć przyszłe mamy, pary młode oraz nastolatkowie. Warto sprawdzić pełną ofertę zabiegów Dr Irena Eris.

Siłownia 24/7

06
gym

Siła i wytrzymałość to klucz do sukcesu. Nie tylko w sporcie, choć właśnie do niego zachęca całodobowa siłownia Platinum Mountain Hotel 5***** & SPA. Można w niej wykonać trening siłowy i cardio, dzięki wyposażeniu złożonym z: bieżni, rowerów stacjonarnych, ławek i hantli, pasów TRX i innych wielofunkcyjnych urządzeń typu Orbitrek.