ATRAKCJE APARTAMENTÓW & HOTELU

Wycieczki, Baseny, Restauracje, Rowery & Narty

Wycieczki z Przewodnikiem

01
WYCIECZKI

Karkonosze to góry sprzyjające pieszym wycieczkom. Są wyjątkowe, bo znajdziemy na nich niezliczone trasy zarówno dla zaprawionych piechurów, jak i dla rodzin z dziećmi. Zapierające dech w piersiach widoki, niezwykle czyste powietrze, dobrze przygotowane trakty z miejscami do wypoczynku corocznie przyciągają do Szklarskiej Poręby licznych turystów.

Aby dodać jeszcze odrobinę wiedzy na temat tutejszych gór, proponujemy wycieczki z przewodnikiem. Pod jego opieką nasi Goście zwiedzają  malownicze szlaki, legendarne schroniska górskie i największe wodospady polskich i czeskich Karkonoszy. Liczne propozycje wycieczek pozwolą na wybór odpowiedniej dla każdej zainteresowanej osoby. Są one także modyfikowane już podczas wyprawy, gdy okazuje się, że urok gór wciąga i siły pozwalają na zdobycie kolejnego szczytu.

Wyprawy trwają do 5 godzin i są przeznaczone dla osób z szerokim spektrum kondycyjnym – od dzieci, poprzez kobiety w ciąży i osoby starsze, do wytrawnych amatorów trekkingu. Na tę karkonoską przygodę zapraszamy także Gości odpoczywających w Platinum z psami.

 

Baseny Wewnętrzne & Sauny

02
WELLNESS

Strefa wellness Platiunum Mountain to kraina łagodnego relaksu. Trzy ogrzewane baseny – do pływania, ogólnej rekreacji oraz dziecięcy z ozonowaną wodą – umożliwiają spokojny odpoczynek i rodzinną zabawę przez cały rok.

Spragnieni ciszy dorośli znajdą ukojenie ciała i umysłu w czterech rodzajach saun oraz w wyciszonym, wypełnionym solą Epsom basenie do floatingu. Idealnym dopełnieniem dnia spędzonego w strefie wellness będzie wizyta w salonie SPA Dr Irena Eris Beauty Partner z zabiegiem nawilżająco-regenerującym ciało i twarz oraz z rozluźniającym masażem.

Zapraszamy do saun:

Infrared (40-50 st. C, wilgotność 10%)

biosauna (45-60 st. C, wilgotność 40%)

łaźnia parowa (30-60 st. C, wilgotność 100%)

sauna fińska (70-120 st. C, wilgotność 10%)

Warto skorzystać z basenów:

Sezonowy basen zewnętrzny, baseny wewnętrzne – rekreacyjny (9,5×9,5m, głębokość 1,1m) i pływacki (17,5×7,45m, głębokość 1,4m), basen dla małych i dużych dzieci (7,6×7,5m, głębokość 0,5m).

Sala Zabaw & Gier Wideo

03
DZIECI

Klimatyzowane sale – zabaw i multimedialna – pozwalają młodym Gościom dobrze spędzać czas, niezależnie od pogody. Play Room to pomieszczenie zbudowane z myślą o maluszkach, które ucieszą się z suchego basenu wypełnionymi piłeczkami oraz małpiego gaju. Multimedialny Game Room to królestwo gier wideo, interaktywnych stołów i animacji manualno-sportowych organizowanych tam podczas wakacji, świąt i Sylwestrów.

Taras na Skraju Lasu

04
PATIO

Budynek i otoczenie Platinum Mountain Hotel ***** & SPA są zaprojektowane w stylu sudeckim, a samych Sudetów można niemal dotknąć, stojąc na rozległym tarasie hotelu. Majestatyczne patio znajduje się na skraju pięknego karkonoskiego lasu, który w lecie przystraja się w zioła i kwiaty.

Pachnące igliwiem świerki widać ze wszystkich sal konferencyjnych Ametyst, wschodnich pokojów Gości, a także kawiarni Palladium Cafe & Lobby Bar. Granicę resortu wytycza Złoty Potok, którego szmer dodaje górskiego charakteru temu miejscu.

Krok od Szlaków

05
GÓRY

Pożywne śniadanie, mocna kawa i dobra mapa wystarczą, by wyruszyć z hotelu w Karkonosze! Słynne Śnieżne Kotły oraz legendarne Schronisko pod Łabskim Szczytem znajdują się przy żółtym szlaku, a ten biegnie zaledwie 400 m od resortu Platinum, więc jest idealnym kierunkiem pierwszych wypraw w góry. Widoczny z dziedzińca i okien hotelu szczyt Szrenicy zachęca do jeszcze dalszych eskapad! Można je planować samodzielnie lub z hotelową grupą, pod opieką przewodnika Platinum.

Złoty Potok & Górski Horyzont

06
NATURA

Orkiestra górskich dźwięków gra przez całą dobę w Karkonoszach. Goście resortu Platinum mogą jej słuchać, otworzywszy okna pokojów i apartamentów. Pobliski las i Złoty Potok szumią przyjemnie, umilając jesienno-zimowy odpoczynek, a Karkonosze i Góry Izerskie otulają horyzont, pozwalając na podziwianie szczytu Szrenicy, wstęgi nartostrady Lolobrygida oraz Schroniska Wysoki Kamień z balkonów i tarasów obiektu.

Oprócz naturalnego uroku, Złoty Potok ma także nieco tajemniczą historię. Walończycy, przedstawiciele dawnego ludu romańskiego zamieszkującego niegdyś tereny Szklarskiej Poręby, wypłukiwali w potoku cenny kruszec. Stąd jego obecna nazwa, która – obok starych znaków graficznych wskazujących złoża kamieni półszlachetnych – jest jednym z wielu śladów obecności Walonów w Karkonoszach.

Restauracja & Kawiarnia

07
GASTRONOMIA

Łączymy lokalne smaki z europejskimi trendami kulinarnymi, by serwować je w Regionalnych Talerzach – hotelowej restauracji. Na kartach jej menu można znaleźć m.in. wyrafinowaną zupę z krabów i popularny tatar wołowy oraz wytrwane wina i szampany. Aby doskonałym daniom dodać odpowiednią oprawę, zarówno restauracja, jak i hotel zostały zaprojektowane z wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz prac regionalnych artystów. Dlatego Ściany restauracji zdobi oryginalna, słynna na całym świecie ceramika bolesławiecka.

To wspaniałe miejsce zarówno na radosną ucztę w gronie przyjaciół, jak i romantyczną kolację we dwoje. Zapraszamy do sprawdzenia przystawek, dań głównych oraz deserów. 

Wieczory z przyjaciółmi oraz ukochaną osobą lubią być długie. Warto spędzić je, słuchając koncertu saksofonowego w Palladium Cafe & Lobby Bar. Szerokie, wygodne fotele i las widoczny przez szklaną szybę kawiarni pomogą oderwać się na chwilę od codzienności, a europejskie przystawki – Fish & Chips wegetariańskie kanapki i soczyste burgery – dodadzą smaku każdej dyskusji. 

Wypożyczalnia
rowerów

08
ROWERY

Zachęcamy do aktywnego odpoczynku na rowerach! Trasy w Karkonoszach i Górach Izerskich są doskonale przygotowane dla rowerzystów z różnym stopniem przygotowania. Z myślą o nich, Platinum Mountain Resort przygotował wypożyczalnię rowerów elektrycznych, górskich i hulajnóg.